Róża w kryształku

paź. 24th | Dodane przez: 1 comment

Czasem nie wiele trzeba by zrobić coś ładnego. Z okazji Spotkania Poetyckiego odbywajacego się w naszym Domu zrobiliśmy małe upominki dla występujących recytatorów. „Róża w kryształku” to idealny pomysł i tak nie wiele trzeba! Większość materiałów niezbędnych do zrobienia tej ozdoby pochodzą z suszonego bukietu :)

Z plastikowych przeźroczystych oprawek pochodzących z niepotrzebnych dokumentów zrobiliśmy pudełeczko. Nie było to trudne bo okładka nie jest zbyt twardym materiałem. Na drewnianej deseczce przy użyciu ostrego nożyka, powolutku z uwagą wykrawanie wzoru idzie jak po maśle. Wycinanie zapięcia zostaw sobie na sam koniec. Nigdy nie wiadomo jak Ci wyjdzie składanie pudełka.

DSC_1194

Gdy już złożysz pudełeczko zobacz, w którym miejscu wolisz mieć zamknięcia. Zaznacz sobie lekko nożykiem a następnie natnij. Na naszym wzorze widać okienka, ale są one wynikiem naszych prób i błędów.

DSC_1197

Z zasuszonego bukietu ucieliśmy róże, ozdobną siatkę okalającą kwiaty pocieliśmy na małe kwadraciki. Sizal, który również był w bukiecie zwineliśmy w nieciasny kłębuszek. Z pelętającej się po szufladzie wstążki związaliśmy kokardkę. Tak przygotowane elementy składamy w całość i…..

DSC_1198

VOILA !!! GOTOWE!
Urocze, prawda?

DSC_1204


1 comment Dodaj komentarz

  1. Linka

    Aż sama kiedyś spróbuje takie cuś zrobić :)

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie