Saga dla ciekawskich

sie. 16th | Dodane przez: 0 komenarz(y)

Autor: Sigrid Lude
Tytuł: Akuszerka

146427465_2_644x461_sprzedam-pelna-sage-akuszerka-autorstwa-sigrid-lunde-53-tomy-dodaj-zdjeciaDziś chciałam zaproponować Wam powieść norweskiej powieściopisarki. Długą, ale zarazem całkiem ciekawą historię dziewczyny, która zamierzała być lekarką, lecz na skutek choroby i niesprzyjających okoliczności została tytułową akuszerką.
Astri ma wiele dylematów i to „wciąga” czytającego, który oddaje się lekturze by dowiedzieć się co dalej?

W miarę ciekawie opisane są dzieje 19-sto letniej dziewczyny. Przyjemnie się śledzi poszczególne etapy jej życia ( kształcenie, małżeństwo, narodziny dziecka) i współodczuwa sytuacje, w których się znalazła (min. próba sprostania oczekiwaniom ojca, niespełniona miłość).

Historia rozpoczyna się nie długo przed wybuchem II Wojny Światowej. Początek wojny rodzi kolejne dylematy, z którymi mierzy się Astri (np. współpraca jej męża z okupantem).
Treści nie będę zdradzać ( chodź już i tak napisałam za dużo :) ). Saga składa się z ponad 60-ciu tomów. Odnosi się wrażenie jakby nie ta sama osoba to pisała. Pierwszy tom zachęca i porywa, ale następne pisane są jakby „na siłę” przez inną osobę.
Podsumowując, jest to dobre czytadełko zawierające życiową problematykę, jaką można powiedzieć jest honor, miłość, śmierć, zdrada, wierność ideałom.
Średnio polecam, bo literatura nie jest najwyższych lotów, ale wciąga zwłaszcza ciekawskich. Po pierwszym tomie trzeba przeczytać kolejne, a to już może być wyzwanie! :)

AKO

Źródło obrazkahttp://olx.pl/oferta/sprzedam-pelna-sage-akuszerka-autorstwa-sigrid-lunde-53-tomy-CID751-ID5Nrwt.html


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie