Wyjątkowa zakładka do książki w stylu sweden

gru. 11th | Dodane przez: 0 komenarz(y)

Witajcie.
Chcemy przedstawić Wam kolejną propozycję wyjątkowego prezentu świątecznego.
Jak wiecie sprawdzonym upominkiem jest dobra książka, która umili każdemu zimowe popołudnia. By prezent stał się bardziej osobisty można dołączyć do niego własnoręcznie wykonaną zakładkę.
Co roku dużą popularnością cieszą się wzory skandynawskie. Są one bardzo łatwe do wykonania i niezwykle urokliwe. Dla tego teraz pokażemy Wam jak wykorzystać jeden z motywów „sweterkowych” do wykonania niezwykłej zakładki do książki.

Przepis na zakładkę:
Czas wykonania: 6 godzin (czas dla haftujących pierwszy raz)
Przedmioty niezbędne:
– kanwa do haftu
Najlepsza jest taka o gęstości 70/10. Krzyżyki są wtedy drobne i cały wzór jest mniejszy np. przy tej gęstości 6 krzyżyków = 1 cm.
– czerwony kordonek
My używamy grubości 20tex x 4. Zależy nam by krzyżyki nie wypełniały całego kwadracika lecz wyraźnie rysowały się na jego tle. Taki zabieg spowoduje, że każdy krzyżyk wygląda jak drobna śnieżka.
– igła
Zaleca się wykorzystanie specjalnej igły ze stępioną końcówką, lecz przy tej gęstości kanwy wygodnie jest użyć zwykłej igły.
– nożyczki
By cieszyć się długo pełnym uzębieniem do przycinania kordonka lepiej użyć nożyczek. Poza tym będą nam one potrzebne do wykrojenia kształtu zakładki.
– wstążka ok. 0,5metra
Przyda się do wykończenia naszego dzieła.
DSC08512
Gdy już masz wszystko. Znajdź wzór, który ci się podoba.
My wybraliśmy dwa reniferki przy choince. Po wykonaniu (według naszych wytycznych) rozmiar będzie wynosił 6cm x 5cm.
Zanim zaczniesz wyszywać odlicz margines ok 2cm od brzegu kanwy do pierwszego krzyżyka ramki, w którym mieszczą się reniferki. Ten brzeg obszyjesz potem wstążką.
stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_norweski-wzor-haft-krzyzykowy_14371421 - Kopia
Po wyszyciu wzoru odlicz margines. Z każdej strony minimum 1,5 cm. Po otrzymaniu prostokątu ze wzorem wytnij drugi taki sam z kanwy, która ci została. Połącz oba prostokąty szpilkami. Teraz obszyj prostokąty wstążką składając ją na ich brzegach. Po zakończeniu tej czynności do górnej krawędzi obrazka doszyj około 24 cm wstążki. To będzie taki ogonek wystający z książki na zewnątrz. Jej końcówkę możesz ozdobić jakąś błyskotką.
Po wykończeniu twoja zakładka powinna wyglądać mniej więcej tak jak na zdjęciu. To naprawdę wspaniały dodatek do książki.
DSC08504 - Kopia
DSC08507
DSC08506

Miłego obdarowywania :D
Źródło obrazka:http://stylowi.pl/Ululu/1775124/haftowanie


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie