Nordic Walking. Ćwiczenia z kijami. Lekcja 4

lut. 4th | Dodane przez: 1 comment

Pogoda dopisuje więc nie ma na co czekać. Wyciągnij kijki z kąta i wybierz się na spacer.
Mamy dla ciebie kolejną porcję ćwiczeń urozmaicających twój spacer.
Nie krępuj się! Ludzie aktywni są bardzo na czasie. Może staniesz się dla kogoś inspiracją?!

Prezentowane poniżej warianty ćwiczeń są lekkie i przyjemne. Na pewno poczujesz się po nich szczęśliwszy i pełen energii.
Ćwiczenie 1.
Stań w lekkim rozkroku. Chwyć kije w obie dłonie. Teraz unieś je nad głowę i opuść. Ruch ten powtarzaj kilkakrotnie w swoim tempie. Staraj się wykonywać ćwiczenie powoli i dokładnie, w swoim tempie.
Ćwiczenie 2.
Trzymając kije oburącz na wysokości pasa powoli wykonaj skręt w prawo a potem w lewo. Czynność powtórz kilkakrotnie. Takie ćwiczenie jest świetne na rozgrzewkę (czyli zanim zaczniesz spacer) bo pozwoli ci uniknąć kontuzji.
Ćwiczenie 3.
Pozostań w lekkim rozkroku. Staraj się ciężar ciała rozłożyć na obie nogi. Rozdziel kije. Trzymając je osobno rozpostrzyj ręce. Teraz wyprostowane w łokciach ręce złóż przed sobą a zaraz po tym wróć do pozycji wyjściowej. Powyższa sekwencję ruchów powtórz kilka razy w swoim tempie.
Ćwiczenie 4.
Wbij kije w ziemię tak byś mógł stanąć między nimi. Złącz nogi i trzymając się kijków staraj się stanąć na palcach. Wytrzymaj chwilkę i opadnij na pięty. Ćwiczenie powtórz parę razy. Gdy skończysz rozluźnij nogi jedną po drugiej ruchem strzepnięcia.
Jeśli chcesz sprawdzić jak wyglądają te ćwiczenia w praktyce obejrzyj filmik:


1 comment Dodaj komentarz

  1. staszek

    Nordic walking to świetny sport dla seniorów. Sam też uprawiałem, ale potem pogorszył się stan moich stawów kolanowych i musiałem skończyć ze sportem. Dopiero jak żona podała mi suplement diety na stawy http://www.hyalutidin.pl/jak-wybrac-dobry-preparat-na-stawy to mogłem ponownie wrócić do sportu. Super sprawa! Polecam każdemu ;)

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie