Cenne właściwości skrzypu polnego

lip. 1st | Dodane przez: 0 komenarz(y)

Skrzyp polny jest to jedna z najstarszych roślin na świecie od dawien dawna wykorzystywana w medycynie ludowej. Ziele skrzypu zawiera mnóstwo witamin i soli mineralnych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ten popularny chwast jest świetnym źródłem krzemu, który przyczynia się do budowy kolagenu – najważniejszego białka w ludzkim organizmie. Kolagen zapewnia dobry wygląd oraz dobrą kondycję poszczególnych tkanek i narządów. Krzem występuje szczególnie we włosach, w skórze, w paznokciach, szkliwie zębów, płucach, ścięgnach, mięśniach gładkich i węzłach chłonnych. Z wiekiem zawartość krzemu w organizmie maleje, i między innymi dlatego powstają zmarszczki, włosy stają się słabe, matowe, a paznokcie są podatne na złamania i pęknięcia. Lista leczniczych właściwości skrzypu polnego jest bardzo długa, dlatego pragniemy Wam zarekomendować przepyszną herbatkę z tej cudownej rośliny.
Aby ją uzyskać w pierwszej kolejności należy wybrać się w plener i poszukać skrzypu polnego ;-) Jak wiadomo przebywanie na łonie natury samo w sobie ma wspaniały wpływ na nasze samopoczucie :-). Gałązki skrzypu należy dobrze opłukać i oberwać „igiełki”. Tak przygotowane ziele wrzucamy do garnka i zalewamy wodą doprowadzając do wrzenia. W ten sposób powstaje odwar o dość specyficznym smaku. Aby ulepszyć walory smakowe naszej herbatki polecamy dodać do niej odrobinę soku malinowego lub miód, cytrynę i kilka listków świeżej mięty.
Jeśli jednak herbatka ze skrzypu nie przypadnie Ci do gustu, możesz zastosować odwar zewnętrznie – stosując okłady, płukankę do włosów. Dobrym pomysłem jest zastąpienie zwykłej wody ostudzonym odwarem ze skrzypu przy codziennym demakijażu twarzy.

skrzyp4

skrzyp2

skrzyp1

skrzyp3


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz






wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!



+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie