Recenzja książki Jeannette Walls pt. ” Srebrna Gwiazda”

kwi. 12th | Dodane przez: 1 comment

Autor: Jeannette Walls

Tytuł: Srebrna gwiazda

16130291

Historia dwóch dziewczynek: 12sto i 14sto letnich. Każda ma innego ojca, a mamusia stara się wyjść na wyżyny piosenkarstwa, co niespecjalnie jej wychodzi. Oczywiście córeczki są zaniedbywane, ale obowiązkowo chodzą do szkoły – dają sobie same radę.

Któregoś dnia wracając ze szkoły zastały policję pod ich domkiem. Boją się, że mają je rozdzielić i dać do rodzin zastępczych. Zostawiają matce zaszyfrowany list bez adresu i wyruszają do wujka (brata mamy), który nie widział ich wcześniej. Sam mieszka w malutkim miasteczku, w którym wychowywała się z nim matka dziewczynek. To okres letni, ale szkoła się zacznie, a one nie mają pieniędzy na ubrania, podręczniki. Postanawiają iść do pracy, żeby zarobić na to. Trafiają na dyrektora przędzalni bawełny, który z racji swojego stanowiska rządzi całym miasteczkiem (zwolnienia i zatrudnienia). Młodsza dziewczynka ma za zadanie zadbać o czystość domu i żonę z trójką małoletnich dzieci. Starsza zostaje jego sekretarką.

Pewnego dnia jadąc w sprawach służbowych starsza siostra zostaje brutalnie pobita przez „Szefa” broniąc się przed gwałtem. Młodsza siostra namawia ją do zgłoszenia na policję. Co z tego wyniknie – nie piszę.

Ładnie, zgrabnie napisane.

Polecam! A. Ko.


1 comment Dodaj komentarz

  1. helen.a

    Troszkę ta książka ponura ale historia ciekawa. Nie spotkalam się z nią wcześniej.

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie