Podziemia Rynku

lis. 11th | Dodane przez: 0 komenarz(y)

W tym tygodniu byliśmy w ramach projektu „Sprawdzone przez Seniora” w Podziemiach Rynku. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w tym muzeum. Pięknie było chodź ciemno:) Nam towarzyszyli opiekunowie więc poruszanie było ułatwione. Podczas samodzielnego spaceru warto wziąć słuchawki gdzie przewodni opowiada o poszczególnych eksponatach. Całe muzeum dość dobrze dostosowane jest do potrzeb osób z problemami motoryki dużej. Nie możemy niestety powiedzieć, że świetnie gdyż w miejscu gdzie zrobiona jest rekonstrukcja dawnych chat rzemieślników położona jest kostka „kocie łby” utrudniające poruszanie się i dostęp do ekspozycji.
Toalet dla niepełnosprawnych (znajdująca się w punkcie wyjścia i wejścia do muzeum) jest tylko jedna. Jest ona wspólna dla kobiet i matek z dziećmi. Jak na takie muzeum to dość niezrozumiałe. Będąc w muzeum można skorzystać jeszcze z jednej „stacji toaletowej”, która mieści się pod muzeum i dostać się można do niej tylko po schodach. Tak więc osoby na wózku muszą skorzystać z toalety na początku lub na końcu zwiedzania.
Czystość toalety oceniamy na plus, ale przewijaka dla dzieci nie widzieliśmy:/
Obsługa jest miła i pomocna. W muzeum można głośno rozmawiać i jednocześnie nie przeszkadzać innym. Wiele atrakcji multimedialnych szwankowało.
Ogólnie jest ok, ale można by było popracować jeszcze nad niektórymi aspektami muzeum.15027775_10155404690889128_377188281793269916_n


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie