Jak wyglądają przygotowania do imprez na Kluzeka?

lis. 22nd | Dodane przez: 0 komenarz(y)

W tym roku po raz drugi organizowane były w naszym domu Re-Kreacje. Dzisiaj możecie przeczytać co nasze Kluzeczanki miały do powiedzenia na temat przygotowań do tego typu imprez w zeszłym roku :) Chcecie zobaczyć jak to faktycznie wygląda? Czytajcie dalej!

pexels-photo-225025

 

 

 

 

 

 

 

Rozmowa z Panią Czesią i Panią Krysią

1.Czy w DPS często odbywają się imprezy?

Cz: Oj często, często. Nie nudzimy się. Wtedy terapeutki werbują kilka lub kilkanaście osób do roboty (śmiech).

2. O jakiej tematyce zazwyczaj?

Cz: Śpiewy, jakieś konkursy, pikniki czy coś. Nawet imieniny czy urodziny pensjonariuszy. Jak ktoś chce to można zrobić urodziny dla wszystkich. Wtedy jest i poczęstunek i tort. Jak Andrzejek obchodził 70 urodziny to było bardzo wesoło, aż się rozpłakał jak zaczęliśmy mu sto lat śpiewać.
K: Sylwester jest, mikołaj, andrzejki. Zapraszamy wtedy inne domy na różne imprezy okolicznościowe. Najważniejszy nie jest poczęstunek tylko rozmowa i ta atmosfera.
Cz: Jeszcze są spotkania rodzinne – wysyłamy zaproszenia do rodzin i później wspólnie biesiadujemy, jest zawsze kawa, herbatka, ciasteczko. Pan dyrektor zawsze mówi parę słów na wstępie czy na zakończenie. Niektórzy się tylko wtedy spotykają z rodziną. Albo przyjadą albo i nie. Ale dużo ludzi przychodzi. Zawsze są jakieś występy, zapraszamy różnych artystów.

3. Czy pensjonariusze biorą udział w przygotowaniach do tych wszystkich wydarzeń?

Cz: Tak jak widać (śmiech). Jest sporo osób, które angażują się w przygotowania. Pan Staszek bardzo dużo czasu spędza w terapii i faktycznie dużo robi. Jedyny mężczyzna, który aż tak się angażuje. No i jeszcze Pan Mirek. Pani Fredzia robiła dość dużo w swoim czasie. Ostatnio robi róże z liści, różne ozdóbki choinkowe. Inne panie też się angażują, zwłaszcza Pani Basia, Maria i Krysia. Robimy dekoracje i inne rzeczy. Wszyscy włączamy się do pracy.

4. Jakie jest najciekawsze wydarzenia w ciągu roku?

Cz: Ja najbardziej lubię jak dzieci przychodzą i śpiewają. Z przedszkola albo ze szkoły. W tamtym tygodniu przyszły dzieci z Chatki Puchatka, ze świetlicy. Różne zabawy śpiewanie, gry jakieś były. Była zabawa z chustą klanzy. Było naprawdę fajnie i radośnie. One zawsze coś dostają od nas, ostatnio serduszka robione. Często one też coś dla nas i przynoszą. Teraz takie małe jerzyki przywieźli. Takie ozdoby choinkowe. Bardzo lubimy jak przychodzą dzieciaki.

5. Czyli spotkania z dziećmi są lepsze od imprez?

Cz: Imprezy są bardzo fajne, dużo się dzieje. Ale najlepsze są spotkania z młodymi.

6. Kto wychodzi z pomysłami podczas przygotowań imprez?

Cz: No to teraz Pani Łucja, Pani Ela, Agatka, Roksana. A my pomagamy.
K: Jak robiliśmy liście potrzebne do przygotowania sukni na organizowany konkurs (Re-Kreacje) to ja z Kazią wszystkie liście wymalowałyśmy.
Cz: Ja też trochę malowałam. Drugą warstwę.
K: Ja później to głównie modelką byłam.
Cz: My też mamy swoje pomysły. A to broszkę zrobiłam….

7. Czy lubią panie brać udział w przygotowaniach?

Cz: Ja tak i to bardzo.
K: Ja jak dam radę to tak samo. Wcześniej jak miałam więcej siły to robiłam dużo więcej na terapii. Dużo robiłam ze sznurka i malowałam, i robiłam kwiaty. Robiłam też dekorację na jesień i wiosnę, i trochę z gipsu. Basia też często bierze udział w przygotowaniach.

Cz: Ja to teraz i igłą i nitką, liśćmi, pistoletem, klejem strzelałam, kapelusze suszyłam suszarką. Trudno powiedzieć czego nie robiłam. Mi się wszystko chciało robić. Co umiałam zrobić to robiłam.

K: Dużo się dzieje, każdy robi co może i to w czym czuje się najlepiej. Przez to dni lecą jakoś milej.


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie