Własne rękodzieło na gwiazdkę

gru. 9th | Dodane przez: 0 komenarz(y)

Hej!

Dawno nic nie było bo przygotowania do świątecznego kiermaszu (możecie nas spotkać na rynku 22 i 23 grudnia) pieczenie pierników i finału „Koronkowej Roboty” poważnie nas wciągnęły.
Ale lepiej późno niż wcale, więc kontynuujemy naszą świąteczną handmadową propagandę.
Tym razem będziemy Was namawiać byście sami przygotowali prezent pod choinkę. Ta piękna tradycja wraca, ale jeszcze nie wielu jest do niej przekonanych. A to wymaga niewiele więcej czasu i pracy niż bieganie po sklepach. Więc podejdźcie do najbliższej pasmanterii, papierniczego kupcie koronkę, sznurek, koraliki i parę ozdóbek a wyjdą wam śliczne rzeczy.
My rozejrzeliśmy się trochę po pokoju, pogrzebaliśmy trochę w szafkach i o to co nam wyszło.

OPAKOWANIE NA PREZENT

Potrzebne ci będą:
klej magik, klej na ciepło, karton, nożyczki, koronka i ozdóbki.
Z kartonu wycinasz prostokąt o wymiarach 40cm na 62cm. Czterdzieści cm to wysokość opakowania. Na długości 62 cm odmierz odcinek 15cm ( to będzie jedno skrzydło opakowania)30cm (ściana tylna opakowania) i 17cm (drugie skrzydło opakowania). Teraz zagnij karton tak by „skrzydło 15cm i 17 cm stykały się ze sobą jednocześnie zachodząc na siebie (ok 2cm). Miejsce złączenia dwóch skrzydeł posmaruj klejem i połącz. Dół opakowania również od wewnątrz posmaruj klejem i złącz.
Teraz najprzyjemniejsza część. Przyklejamy koronkę na wysokość opakowania wzdłuż łączenia obu „skrzydeł”. Koronka ładnie je zasłoni. Teraz dekorujemy opakowanie za pomocą kleju na ciepło i wielu ozdób.
My użyliśmy choinki z kartonu i nitki, kawałka suszonej pomarańczy, igliwia, gwiazdki ze sreberka po cukierku, kokardki i suszków florystycznych.

20161208_12473320161208_124750

ANIOŁKI

20161209_074312Do zrobienia aniołków potrzebne ci będą: klej na ciepło, koronka 2 rodzaje (lub jeden rodzaj koronki i piórka), nożyczki, sznurek, koralik, kokardka, igła, nitka, złoty sznurek, ścinki.
Utnij kawałek koronki około 10 cm, złóż na pół i sklej. Na górze pomarszcz koronkę za pomocą igły i nitki. Na marszczeniu przyklej koralik, a pod nim długi sznurek z supełkami na końcach. Zrób włosy ze sznurka i przyklej do koralika. Na włosy przyklej aureolkę zrobioną ze złotego sznurka. Pod koronkę przyklej dwa sznurki, a na ich końcach kwadraciki ze ścinków. Pod szyję aniołka doklej kokardkę na plecach doklej piórka lub inny rodzaj koronki i już jest śliczny aniołek:)

20161209_074256


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie