Felieton o krajach dobrobytu, czyli jak nam jeszcze do niektórych daleko.

sty. 19th | Dodane przez: 0 komenarz(y)

Kraj dobrobytu jest państwem opiekuńczym, które powstać może jedynie w narodzie wysoko uspołecznionym. W takim państwie wszyscy pomagają sobie wzajemnie. Obywatele zdają sobie sprawę, że każdemu rządowi muszą dostarczyć funduszy w postaci podatków, by rząd mógł zapewnić im dobre zarobki, bardzo dobrą służbę zdrowia, szkolnictwo na najwyższym poziomie światowym, wysokie emerytury, renty i zasiłki dla bezrobotnych.

coins-1015125_640

Poszczególne rządy uważają, że ich naczelnym obowiązkiem jest realizowanie tych postulatów. W wyniku takiego myślenia w krajach dobrobytu. Służba zdrowia jest doskonale zorganizowana. Nie ma kolejek do lekarzy. Bez zarzutów są ubezpieczenia emerytalne, rentowe i od bezrobocia.
Osoby o niskich zarobkach otrzymują świadczenia. Wystarczająca jest ilość żłobków, sierocińców i przedszkoli.
W szkołach są zatrudnieni wykładowcy najwyższej klasy.
Nauka w szkołach wszystkich stopni jest bezpłatna. Podręczniki są bezpłatne.W szkołach podstawowych i średnich uczniowie otrzymują posiłki. W świetlicy uczniowie po godzinach lekcyjnych mogą czekać na rodziców wychodzących z pracy. Większość absolwentów szkół średnich trafia na wyższe uczelnie. Studenci i doktoranci otrzymują stypendia. Szkoły opuszczają uczniowie,którzy znają i potrafią posługiwać się maszynami i urządzeniami najnowszej technologii.

business-561387_640

W fabryce robotników nikt nie musi czegokolwiek uczyć, bo potrzebne wiadomości otrzymali w szkole. Wyższe uczelnie opuszczają absolwenci znający bardzo dobrze zdobycze nauki i techniki. Mając taką wiedzę są zdolni do dokonywania wynalazków. Ze sprzedaży patentów i produkcji wynalazków przedsiębiorcy mogą mieć nawet miliardowe dochody. Przedsiębiorcy chętnie dotują całe szkolnictwo bo korzyści z tych dotacji są nieproporcjonalnie wyższe niż wydatkowane pieniądze. W Europie krajami dobrobytu są: Szwajcaria, Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia.
W tych państwach żyje się o wiele lepiej niż w pozostałych krajach Europy. Kraje dobrobytu są państwami kapitalistycznymi, ale prowadzą politykę socjalistyczna.


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie