Dla czego warto się starać i dbać.

paź. 12th | Dodane przez: 0 komenarz(y)

Jestem już stary. Już prawie nie widzę, słuch coraz bardziej zawodzi, całe ciało się psuje. Ma prawo się psuć. Ludzie tu denerwują się, że jedna czy druga osoba pląta się, powtarza się, jest niedołężna. Ma prawo. W końcu już ma swoje lata. Ma prawo być jaka jest. Ja też już nie mogę tego co mogłem jeszcze 3 lata temu. Czasem żyć mi się nie chce. Siedzę w pokoju i myślę o tym co minęło.. i nagle moją uwagę przykuwa półka. Jakaś taka nie na miejscu.. nie ładna… i myślę.. Co by tu zrobić żeby mi się na nią lepiej patrzyło?
Zawsze lubiłem coś pomajstrować, urządzać, planować. Wszystko zawsze miałem poukładane. Nie lubię beznadziejności, może dla tego mnie tak denerwuje, że coraz bardziej muszę liczyć na innych.
No, ale co z ta półką. Siedzę i myślę. Nasuwa mi się kilka koncepcji. Kombinuję. Działam by załatwić sprawę. I tak od myślenia o sobie przechodzę kreowania rzeczywistości która mnie otacza. Wszyscy się zachwycają moim pokojem. Zwracają uwagę na detale i mnie to cieszy. Po pierwsze miło mi się tu spędza czas a po drugie cieszy mnie cudzy komplement. Warto się strać. Wstawać rano coś zrobić, mieć jakiś obowiązek. Dbać o swoje otoczenie. Dbać o swoje ciało. Robić coś co się lubi, ale też robić coś co powinno się robić. Wkładać w codzienność tyle siły ile człowiek ma.
To daje cel. Zadowolenie.
Zygmunt B.

Krótko o..
Pan Zygmunt ma jeden z najładniejszych pokoi w naszym Domu. Sam wszystko urządził i zaplanował. Pokój jest malutki, ale jest tak urządzony że wszystkim wydaje się duży.
Niby cztery ściany a przestrzenie funkcjonalne są wyraźnie zaznaczone. Mini przedpokój zachwyca stylowym wieszaczkiem i zgrabną szafeczką na buty. Przybornikowi do codziennej toalety dopełnienia dodaje „surowy” taboret podkreślający męski charakter pokoju. Pokój jest pełen subtelnych, nieco zabawnych detali jak chiński wędkarz nad radiem.

20171010_11261620171010_11270020171010_11475520171010_112741


Nie ma jeszcze komentarzy..

Dodaj komentarz


wykasuj pola


DPS Kluzeka

Uspołecznij się!+ 100% -

Kategorie tematyczne

Nowe komentarze

Zobacz nasz dom!


DPS Kluzeka

Stowarzyszenie